Bethlen Gábor Általános Iskola és Újreál Gimnázium
Bethlen - Általános Iskola Bethlen - Gimnázium Bethlen - Keveháza utcai telephely Bethlen - Kincskereső tagiskola
Tanáraink
Közzétételi lista
Ökoiskola

Andromeda Travel

Vida Fitness


Éves munkaterv

MUNKATERV A 2019/2020-as TANÉVRE


Első tanítási nap:

2019. szeptember 2. (hétfő)


Utolsó tanítási nap:

2020. június 15. (hétfő)


Tanítási napok száma:

általános iskolai osztályoknak 180 nap


középiskolai osztályoknak 179 nap


Utolsó tanítási nap a 12. évfolyamnak:

2020.április 30. (csütörtök)


Első félév utolsó tanítási napja:

2020. január 24. (péntek)


Második félév első napja:

2020. február 3. (hétfő)


Félévi bizonyítványok kiosztása:

2020. január 31. (péntek)





Iskolai szünetek időpontjai


Őszi szünet:



Szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. október 25. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. november 4. (hétfő).


Téli szünet:



Szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2020. január 6. (hétfő).


Tavaszi szünet:



Szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. április 8. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2020. április 15. (szerda)..(+3 tanítás nélküli munkanap; első tanítási nap: 2020.április 20.(hétfő)




Szülői értekezletek időpontjai


2019. szeptember 2. (hétfő)

1.z. osztály; 7. évfolyam


2019. szeptember 3. (kedd)

2 z.; 3.z.; 5.z.; 6.z.osztályok    


2019. szeptember 4. (szerda)

4.z . osztály


2019. szeptember 5. (csütörtök)

17:00-tól 8-11. évfolyamok "A" osztályok


18:00-tól 8-11. évfolyamok "B" osztályok


17:00-tól 12.A és 12.B összevonva








2020. február 3. (hétfő)

17:00-tól: 1.z.; 2 z.; 3.z.; 5.z.; 6.z.osztályok 7-12. évfolyamok "A" osztályainak
18:00-tól 7-12. évfolyamok "B" osztályainak


2020. február 4. (kedd)

4.z. osztálynak





Fogadóórák időpontjai:



2019. november 25. (hétfő)

17.00-tól


2019. november 26. (kedd)

17:00-tól


2020. május 11. (hétfő)

17:00-tól


2020. május 12. (kedd)

17.00-tól





A tanárok pontos beosztásáról a fogadóóra előtti héten honlapunkon adunk tájékoztatást.









Tájékoztatás leendő első osztályosok részére





Nyílt órák, melyekre a leendő első osztályosok szüleit várjuk


2019. november 20. (szerda)

8:00 - 10:00 óra között


2020. január 22. (szerda)

8:00 - 10:00 óra között





Iskolanyitogató foglalkozás ovisok részére


2020. január 25. (szombat)

9:00 - 12:00 óra között





Alkalmassági éneklés, zenei első osztályba jelentkezőknek


2020. március 18. (szerda)

8:00 - 17:00 között


2020. március 19. (csütörtök)


2020. március 20. (péntek)




- időpontokra kell bejelnetkezni




- feladatok:


     - énekelni egy, a gyermek által választott dalt


     - visszaénekelni az énektanár által énekelt dallamot


     - visszatapsolni az énektanár által előtapsolt dallamot


     - mondókával is lehet készülni 





Tájékoztatás gimnáziumunkba jelentkezők részére





Nyílt nap gimnáziumba jelentkezők részére


2019. november 12. (kedd)

8:00-12:00 között


2020. november 13. (szerda)

8:00-12:00 között





Nyílt napra regisztráció: 2019 november 5-től (kedd), majd a honlapon található módon.





Felvételi előkészítő magyar és matematika tantárgyakból:


2020. január 29. (szerda)

15:00 - 17:00 óra között


2020. február 5. (szerda)

15:00 - 17:00 óra között


2020. február 12. (szerda)

15:00 - 17:00 óra között


2020. február 19. (szerda)

15:00 - 17:00 óra között





A csoport egyik fele matematikával kezd, míg a másik rész magyarral, majd 16:00-kor cserélnek.





A felvételi eljárás legfontosabb időpontjait a "Felvételi tájékoztató" tartalmazza. (4., 5. oldal)











Írásbeli érettségi vizsgák időpontjai:


2020. május 4. (hétfő)

magyar nyelv és irodalom 8:00-tól


2020. május 5. (kedd)

matematika 8:00-tól


2020. május 6. (szerda)

történelem 8:00-tól


2020. május 7. (csütörtök)

angol nyelv 8:00-tól


2020. május 8. (péntek)

német nyelv 8:00-tól


2020. május 13. (kedd)

biológia 8:00-tól


2020. május 15. (csütörtök)

informatika 8:00-tól


ének-zene 14:00-tól


2020. május 16. (péntek)

kémia 8:00-tól


földrajz 14:00-tól


2020. május 19. (hétfő)

fizika  8:00-tól


vizuális kultúra 14:00-tól


2020. május 20. (kedd)

francia nyelv 8:00-tól





 




Szóbeli érettségi vizsgák időpontjai:


2020. június 16-27.






Az osztályok szerinti szóbeli időpontok később kerülnek meghatározásra.





Érettségi vizsgákra való jelentkezések:


2019. szeptember 5. (csütörtök)

őszi vizsgaidőszak


2019. február 15. (szombat)

május-júniusi vizsgaidőszak





OKTV-re való jelentkezés határideje:


2019.szeptember 20. (péntek)






OKTV időpontok:



2019. november 4. (hétfő)

14:00-tól történelem


2019. november 5. (kedd)

14:00-tól földrajz


2019. november 11. (hétfő)         

14:00-tól német nyelv


2019. november 12. (kedd)

14:00-tól matematika


2019. november 13. (szerda)

14:00-tól magyar nyelv


2019. november 14. (csütörtök)

14:00-tól fizika


2019. november 19. (kedd)

14:00-tól francia nyelv


2019. november 20. (szerda)

14:00-tól informatika I.


2019. november 21. (csütörtök) 

14:00-tól biológia I., II.


2019. november 25. (hétfő)

14:00-tól angol nyelv


2019. december 5. (csütörtök)

14:00-tól magyar irodalom




Belső iskolai vizsgák időpontjai:


2019. október 24. (csütörtök)

12. évfolyam nyelvi vizsga


2020. január 6. (hétfő)

8:00-tól matematika vizsga (10.A)


2020. január 7. (kedd)

8:00-tól matematika vizsga (10.B)


2020. január 7. (kedd)

8:00-tól 12.B Kisérettségi: magyar nyelv és irodalom, valamint történelem szóbeli.


2020. január 7. (kedd)

8:00-tól 12.A Kisérettségi: magyar nyelv és irodalom, valamint történelem szóbeli.


2020. január 8. (szerda)

8:00-tól matematika írásbeli kisérettségi (12. évfolyam)


2020. január 9. (csütörtök)

8:00-tól írásbeli kisérettségi magyar nyelv és irodalomból illetve történelemből (12. évfolyam)


2020. február 11. (kedd)

8:00-tól idegen nyelvi osztályozó vizsga  a 10. évfolyam tananyagából (írásbeli és szóbeli)


2020. március 10. (kedd)

8:00-tól idegen nyelvi osztályozó vizsga a 11. évfolyam tananyagából (írásbeli és szóbeli)


2020. április 7. (kedd)

8:00-tól idegen nyelvi osztályozó vizsga a 12. évfolyam tananyagából (írásbeli és szóbeli)


2020. április 8. (szerda)


2020. április 20. (hétfő)

8:00-tól komplex természettudományos vizsga a 10.b osztály tanulóinak


2020. április 21. (kedd)

8:00-tól komplex természettudományos vizsga a 10. a osztály tanulóinak


Idegen nyelvi mérés:



2020. május 20. (szerda)

8:00-12:00  6., 8. évfolyam (az adott napon egyéb tanítási óra nincsen)


Kompetencia mérés:



2020. május 27. (szerda)

8:00-12:00 6., 8., 10. évfolyam (az adott napon egyéb tanítási óra nincsen)


Terepgyakorlatok:



2019. szeptember 17-18-19. (kedd-csütörtök)

10.a osztály Pénzesgyőr


2019. szeptember 24-25-26. (kedd-csütörtök)

10.b osztály Pénzesgyőr


2020. május 4.-5.-6.. (hétfő-kedd-szerda)

7. évfolyam Bugac


2020. május 4.-5.-6.. (hétfő-kedd-szerda)

9.évfolyam Balaton-felvidék




Az iskola egyéb rendezvényei:


2019. augusztus 26-28 (hétfő-szerda)

gólyatábor Tatán (7. évfolyam)


2019. augusztus 29. (csütörtök)

t16:00-18:00 Első osztályosok ismerkedési délutánja


2019. szeptember 26. (csütörtök)

"Európai nyelvek napja"


2019. szeptember 27. (péntek)

a népmese napja


2019. október 4. (péntek)

állatok világnapja


2019. október 4. (péntek)

megemlékezés az aradi vértanúkról


2019. október 17. (csütörtök)

"Oktoberfest"


2019.október 11. (péntek)

Bolyai matematika csapatverseny (3.-8. oszt.)


2019. október 22. (kedd)

iskolai ünnepély keretében megemlékezés okt.23-ról


2019. október 25. (péntek)

"Gólyabál"


2019. november 8. (péntek)

Márton napi játszóház


2019. november 22. (péntek)

Bethlen-nap


2019. december 5. (csütörtök)

"Mikulás" az alsósoknak-gimnazisták műsora


2019. december 6. (péntek) Szalagavató

11:00-14:00 Luca napi vásár


2019. december 7. (péntek)

Szalagavató


2019. december 19 (csütörtök)

karácsonyi hangverseny (18:15-től a Szent Gellért templomban)


2020. január 10. (péntek)

Bólyai matematika csapatverseny (9.-12. évfolyam)


2020. január 22. (szerda)

a Magyar kultúra napja


2020. február 7. (péntek)

Bólyai természettudományos csapatverseny.


2020. február 14. (péntek)

Szülők-nevelők bálja


2020. február 21. (péntek)

alsós farsang


2020. február 25. (hétfő)

megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól (iskolarádió)


2020. február

Kerületi vers- és prózamondó verseny az iskola épületében (1.-4. évfolyam)


2020. március 9. (hétfő)

14:00 Czakó Éva matematika verseny (2.-12. évfolyam)


2019. április 8. (szerda)

Költészet napja


2019. április 20. (hétfő)

A Holokauszt áldozatainak emléknapja (iskolai megemlékezés)


2020. április

Újbudai tavaszi hangverseny


2020. április 30. (csütörtök)

11:00-tól ballagás


2020. május 29. (péntek)

Gyereknap


2020. június 4. (csütörtök)

Nemzeti összetartozás napja


2020.június 8-12. (hétfő-péntek)

Erdei iskola tervezett időpontja (1-4.osztály)


2020. június 9. (kedd)

Iskolai sportnap


2020.június

8:00-tól tanévzáró ünnepély




Tanítás nélküli munkanapok:


2019. november 22. (péntek)

 diákönkormányzati-nap


2020. január 28. (kedd)

 pályaorientációs nap (CSAK GIMNÁZIUM)


2020. március 2. (hétfő)






2020. április 15. (szerda)



2020. április 16. (csütörtök)



2020. április 17. (péntek)

2020. június 10. (szerda)






Projektek, témahetek, témanapok 

2020. március 2-6. (hétfő-péntek)

Pénzügyi tudatosság-témahét


2020. március 23-27. (hétfő-péntek)

Digitális témahét


2020. április 20.-24. (hétfő-péntek)

Fenntarthatóság-környezettudatosság témahét





Életvitel projektnapok (12. évf.)

2019. október 25. (péntek)



2019. november 22. (péntek)



2019. december 14. (szombat)



2020. január 28. (kedd)

2020. február 28. (péntek)



 

Biológia Ének Fizika Földrajz
Kémia Matematika Történelem Irodalom
Angol Német Francia Informatika
Testnevelés Társadalomismeret

Elektronikus ellenőrzőkönyv

1. évfolyam 2. évfolyam 3. évfolyam 4. évfolyam
5. évfolyam 6. évfolyam 7. évfolyam 8. évfolyam
9. évfolyam 10. évfolyam 11. évfolyam 12. évfolyam

Ökoiskola

Felvételi információs központ

Iskolai étkezés