Bethlen Gábor
Általános Iskola és Gimnázium

Határtalanul - Erdély - 2026

Bánfalvi Boróka (7.b)

Beszámoló a Határtalanul program keretében megvalósult Erdélyi kirándulásunkról - egy diák tollából.

1.nap:

Az első napunk igen korán kezdődött, ugyanis hajnali 4-kor indultunk az iskolától. Az első megállónk Vajdahunyad vára volt. Itt találkoztunk az idegenvezetőnkkel, akivel elsétáltunk a várhoz. Sajnos éppen felújították, de ettől még gyönyörű volt. Miután körbejártuk, visszaszálltunk a buszba és indultunk Déva várához. Amikor odaértünk el is indultunk a domb tetejére, ahol meghallgattunk néhány érdekességet a várról. Ezek után már csak a vacsora és a fekvés volt hátra.

2.nap:

A második napon Parajdot látogattuk meg, ahol egy helyi általános iskola dijákjaival fociztak a fiúk, a lányok pedig a pálya széléről szurkoltak. Ezután ebédeltünk a buszoknál és indultunk Korondra, ahol egy sóvágó műhelyben jártunk. Meghallgattunk néhány dolgot arról, hogy hogyan is zajlik a só feldolgozása, és milyen tárgyakat, termékeket készítenek belőle. Majd az ottani kirakodóvásárba mentünk. Amikor ott végeztünk, utunk Tamási Áron sírhelyéhez vezetett, ahol elénekeltük a székely himnuszt. Végül a mini Erdély parkban zártuk a napot. Itt várak, kastélyok makettjeit tekintettük meg.

3.nap:

Reggeli után a Lázár kastélyban indítottuk a napot. Bejártuk az épületet és a kiállításokat, amik ott voltak. Majd következett egy jó kis szerpentines szakasz. Szerencsére senki sem lett rosszul és csodás látványban volt részünk. Az út egy részét nem buszon, hanem gyalog tettük meg, hogy megcsodáljuk a fejünk fölé magasodó hatalmas sziklákat. Miután kigyönyörködtük magunkat, utunk a Gyilkos tóhoz vezetett. Ott is sétáltunk egy kicsit, és indultunk az utolsó programra. Egy 150 éves fényképészetbe mentünk. Itt sok érdekes régi fényképezőgépet és fényképet tekinthettünk meg. Az estét egy bulival zártuk a szálláson.

4.nap:

A negyedik és egyben utolsó napunkon Szovátára a Medve tóhoz látogattunk el. Az odavezető úton sok szép hotelt és házat láttunk. Ezek után pattantunk is vissza a buszba és Kolozsvárat vettük célba. Ott megtekintettük a Szent Mihály-templomot, illetve Mátyás király lovasszobrát és szülőházát. A kirándulás utolsó megállója a Királyhágó volt, innen már célirányosan tartottunk hazafelé.

Ez alatt a 4 nap alatt rengeteg csodás dolgot, helyet láttunk. Biztos vagyok benne, hogy mindenki megannyi szép emlékkel tért haza.

Képek

Ajánló